Gânduri pentru România, mesaj pentru țara mea!

La Școala Gimnazială ”Radu Selejan” din Sibiu, elevii și profesorii sărbătoresc Ziua Națională a României prin intermediul activității online, intitulată ”Gânduri pentru România, mesaj pentru țara mea!”. Activitatea oferă participanților: elevi, părinți, profesori, să-și exprime, literar sau plastic, gândurile și sentimentele pentru ROMÂNIA.

Cei care doresc, au posibilitatea să-și testeze cunoștințele despre formarea statului unitar român prin participarea la concursul istoric tematic. O parte dintre elevi și-au formulat, deja, mesajul către țară. Mesajele lor trezesc sentimente de mândrie, dragoste, recunoștință precum și îndemnuri pentru fraternitate și solidaritate! Îndemnul care sintetizează cel mai bine mesajele trimise, până acum, de elevi, a fost formulat de eleva Eliza Cruceru, din clasa a V-a C:

România nu e o țară oarecare, e țara noastră! Haideți să o ajutăm să înflorească și vom înflori o dată cu ea!

România, te iubim, ai grijă de tine!”

 

Felicitări copii!!! Așteptăm mesajele voastre pe tot parcursul acestei săptămâni!