Campania Socială Națională SNAC 2022

Campania socială națională ”Săptămâna legumelor și a fructelor donate” s-a încheiat azi, cu activitatea de donare a legumelor și fructelor colectate de voluntarii SNAC ai școlii. Școala Gimnazială Radu Selejan s-a implicat în această Campanie cu 53 de voluntari elevi și cadre didactice, care au colectat cartofi (50 kg), ceapă (7kg), morcovi (9 kg), fasole (5 kg), păstârnac (3 kg), varză, țelină (4 kg), ardei gras, ridichi negre, cartofi dulci, portocale și clementine (40 kg), mere (25 kg), pere și banane.

Toate legumele și fructele au fost donate azi, 29 noiembrie 2022,  centrului social din cadrul Șurii Culturale Gușterița, înființat de Asociația DIA.LOGOS.

Voluntarii noștri au fost primiți cu entuziasm de copiii centrului de la Șura Culturală, aceștia ajutând cu mare bucurie la descărcarea și depozitarea legumelor și fructelor primite.

Mulțumim tuturor voluntarilor implicați în această acțiune!!!

Leave a Reply